Proč nosit trička z biobavlny?

Proč nosit trička z biobavlny?

Téměř veškerá produkce bavlny je závislá na pesticidech získaných z petrochemického průmyslu. Chemikálie jsou tak obsaženy v rostlině, vlákně a nakonec i v látce. Zbytky z těchto chemikálií zůstávají v látkách i po více praních a zůstávají v našem prostředí po mnoho dalších let.

Problémy s textilní výrobou nekončí na poli. Při přeměně konvenční bavlny na oděvy a jiné produkty z bavlny se v každé fázi přidává řada toxických chemikálií - silikonové vosky, ropné čističe, změkčovadla, "zjasňovače", AZO barviva,  těžké kovy,  čpavek a formaldehyd - to je výčet jen několika z mnoha chemikálií. Každá z těchto chemikálií ovlivňuje jednotlivce, kteří s nimi přicházejí do styku - od zemědělců, až po dělníky vyrábějící konečné produkty - a také okolní životní prostředí.

Nošení triček ze 100% organické bavlny je zdravější pro životní prostředí, pro lidi, kteří je vyrábějí, a pro lidi, kteří je nosí.

Ty nejlepší trička ze 100% biobavlny jsou vyráběné podle přísných norem, které garantují:

Organická bavlněná trička pomáhají vytvářet zdravější půdu

Věděli jste, že podle Global Organic Textile Standard pěstování organické bavlny snižuje erozi půdy o neskutečných 26%? Použití agrochemikálií pro zemědělské postupy odpovědné za produkci neekologické bavlny vytváří změny ve složení půdy, které narušuje přirozenou rovnováhu mikroorganismů. Je známo, že pěstování a zpracování konvenční bavlny je jednou z chemicky nejvíce ošetřovaných rostlin, což má ohromný vliv na půdu.

Na druhé straně postupy ekologického zemědělství pomáhají udržovat půdu úrodnou. Pomáhají podporovat biologicky rozmanité zemědělství tím, že přestávají zabíjet prospěšné bakterie, které jsou bezpečné pro životní prostředí. Postupy ekologického zemědělství také pomáhají zajistit zdraví lidí a zvířat, které jsou pro tyto zemědělské oblasti přirozeným útočištěm.

Žena na bavlníkovém poli sbírá 100% biobavlnu - Zdravé tričko.cz

Organická bavlněná trička pomáhají při ochraně vody

Víte, kolik vody se používá k pěstování bavlny? Odpověď je značné množství a nákup organických triček může opravdu pomoci tuto spotřebu významně snížit.

Podle WWF (světového fondu na ochranu přírody) vyžaduje produkce jednoho trička z běžné bavlny cca 2.700 litrů vody. Jedním z důvodů, proč je pro výrobu neekologických bavlněných triček potřeba tolik vody, je to, že přibližně 73% veškeré bavlny na světě je produkováno na zavlažované půdě, která se nemůže tolik spolehnout na srážky.

Zdravá půda a ochrana vody jdou ruku v ruce. Zavlažování nemusí být nutně špatné, ale nadměrné zavlažování může být problematické. Cílem ekologického pěstování bavlny je efektivnější využití všech zdrojů, včetně vody.

Postupy, které stojí za produkcí biobavlny, jsou nezbytné pro zachování mimořádně cenného zdroje pro budoucnost naší planety. Zdroj, který je nezbytný pro život a který je ve skutečnosti nedostatkový na mnoha místech po celém světě.

Ekologické zemědělství vytváří zdravější půdu, která může lépe využívat přírodní vodní zdroje. Zdravější půda dokáže daleko lépe zadržovat vodu, což je obrovské plus, pokud jde o ochranu vody.

Trička z organické bavlny jsou vyrobena z bavlny bez GMO

"Výzkum ukazuje, že ekologické zemědělství je dobrou volbou pro zajištění potravin a je dlouhodobě udržitelnější.” - Konference OSN o obchodu a rozvoji (UNCTAD) 38.

Naše trička jsou vyráběná ze 100% organická bavlny bez použití pesticidů a chemikálií. Chemikálie, které se používají pro úpravu a barvení bavlny se vetšinou bez jakékoliv filtrace vypouští z továren rovnou do odních toků. Vše se rychle sčítá, vzhledem k obrovskému množství bavlny, která se vyrábí pro uspokojení moderní poptávky.

Postupy ekologického zemědělství, které produkuje bavlnu bez GMO, rovněž pomáhají zemědělcům pěstovat další plodiny, které jim poskytují jídlo a další příjem. Je dobré vidět jaké přínosy má ekologické pěstování biobavlny, kde jedna výhoda vede k další.

Trička z organické bavlny chrání dělníky v továrně

Není to jen planeta, o kterou bychom se měli obávat. Ohrožení jsou také lidé při výrobě konvenční bavlny.

Mnoho typů AZO barviv bylo v západním světě zakázáno nebo jsou pečlivě sledovány, protože je známo, že způsobují rakovinu u lidí, kteří s nimi přicházejí do styku. Pracovníkům, kteří vyrábějí trička ze 100% organické bavlny toto riziko nehrozí, protože při jejich výrobě je používání AZO barviv zcela zakázáno.

Utrpení by nikdy nemělo být cenou za luxus. Díky normám ekologického zemědělství, které chrání životní prostředí, chrání také lidi tím, že jim zaručují spravedlivé mzdy a bezpečné pracovní podmínky. Výroba nejlepších triček z organické bavlny vyžaduje inovaci a manuální práci, ale je to tvrdá práce, která se vyplatí.

Věděli jste, že podle Organic Trade Association zemřou každý rok tisíce zemědělců kvůli expozici toxickým chemikáliím, které se používají při konvenčním zpracování bavlny? Tyto toxické chemikálie mohou způsobit vážné zdravotní problémy, včetně rakoviny.

Záleží nám na lidech, kteří jsou zodpovědní za výrobu našich produktů, a věříme, že vám také. Podpora produkce ekologické bavlny je důležitým krokem, který musí naše společnost podniknout, aby pomohla zajistit zdravější a lepší společnost.

Bio bavlna -Zdravé tričko.cz

Biobavlněná trička chrání vaši pokožku

Jak již bylo zmíněno dříve, mnoho typů barviv AZO bylo v západním světě zakázáno nebo jsou pečlivě sledovány, protože je známo, že způsobují rakovinu u lidí, kteří s nimi přicházejí do styku. Produkce organické bavlny zcela zakazuje použití AZO barviv.

Nošením oblečení ze 100% organické bavlny chráníte vaši pokožku před těmito škodlivými barvivy. Používání trička z organické bavlny zajišťuje, že vaše pokožka nepřichází do přímého kontaktu se škodlivými chemikáliemi, které se používají k čištění, zpracování a barvení běžně zpracované bavlny. Kontakt s těmito chemikáliemi může oslabit váš imunitní systém a představovat vážné zdravotní riziko, jako jsou vrozené vady a reprodukční poruchy.

Biobavlněná trička chrání dobré životní podmínky lidí a zvířat

Trička ze 100% organické bavlny jsou vyrobena bez pesticidů nebo chemikálií používaných k ničení hmyzu, který požírá plody. Obecně lze říci, že pesticidy jsou účinné - někdy až příliš účinné, protože zabíjejí více než jen škůdce.

Když dešťová voda “odnese” pesticidy do místních řek a zdrojů podzemních vod, způsobuje úhyn ryb, zvířat a vážné zdravotní komplikace u lidí. Odstranění pesticidů a chemických hnojiv z farmářských postupů ekologické produkce bavlny zajišťuje, že vodní toky a pitná voda jsou pro obyvatelstvo bezpečné.

Studie ukázaly, že negativní dopad ekologické produkce bavlny na znečištění vody je o 98% nižší než u produkce neekologické bavlny.

Biobavlněná trička pomáhají zachovat biodiverzitu

Namísto používání pesticidů kontroluje ekologické zemědělství škůdce ve spoluprací s přírodou. Například, místo oblaku chemikálií, můžete vidět hejno ptáků pojídat hmyz, který požírá plodiny. Důvodem je to, že ekologické zemědělství se zaměřuje na vytváření rovnováhy. Organická hnojiva používaná k výživě rostlin také vytvářejí vhodné podmínky pro přirozené lovce škůdců a udržují půdu svěží, takže jí lze užívat znovu a znovu.

Biobavlněná trička pomáhají v boji proti změně klimatu

Statistiky ukazují, že zemědělská rostlinná výroba každoročně zvyšuje celosvětové emise skleníkových plynů. Ekologické zemědělství může skutečně pomoci eliminovat tento jev.

Produkce organické bavlny snižuje vstupy dusíku a vylučuje chemicky vyráběná hnojiva a pesticidy. V praxi se ukázalo, že tyto postupy produkují až o 94% méně emisí skleníkových plynů.

Podle organizace Global Organic Textile Standard by organická bavlna mohla snížit celkový dopad výroby bavlny na globální oteplování o 46%. Používáním trička z biobavlny děláte něco dobrého nejen pro sebe, ale také podporujete boj proti změně klimatu.


Pánská trička ze 100% organické bavlny 

Pánské eko oblečení ze 100% biobavlny

100 procentně organická bavlněná trička jsou známá pro jejich kvalitu a komfort. Dobře padnoucí tričko, z té nejčistější a nejkvalitnější organické bavlny, spolu s precizním zpracováním by nemělo ve Vašem šatníku chybět.

Naši zákazníci jsou vždy nadšení z měkkosti bavlny.

 

Dámská trička ze 100% organické bavlny

Dámské eko oblečení ze 100% biobavlny

Naše zákaznice si oblíbili trička s dlouhými rukávy, prodloužené střihy, oversized či slim-fit, to vše precizně ušité z té nejčistější biobavlny s nejpřísnější certifikací GOTS :) 

Naše trička jsou vyrobeny ze 100% organické bavlny. Jsou odolná, předsrážená a po vyprání nemění barvu, tvar ani velikost. To vše díky vysoce kvalitní látce z ručně sbírané biobavny a jejímu špičkovému zpracování. Co více můžete očekávat od skvělého trička?

 

Prozkoumejte naše kolekce

Patříte mezi ty, kteří ocení prvotřídní kvalitu a přemýšlí zodpovědně o našem dopadu na svět?
Hledáte oblečení, po kterém sáhnete vždy s jistotou, že se v něm budete cítit dobře?
Pak prozkoumejte naše kolekce DÁMSKÉHO a PÁNSKÉHO oblečení a najděte svůj nový oblíbený kousek!

 


Nakupujte bez rizika

Na důkaz, že našim produktům opravdu věříme, máte vždy možnost snadné výměny i vrácení zdarma.
Pořád si nejste jistí nákupem? Možná vám pomohou nezávislé recenze od našich zákazníků.

Pociťte s námi ten rozdíl!


Zanechat komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.