Značky a symboly pro praní prádla

Zde najdete vysvětlení symbolů údržby, které naleznete na cedulce z rubu většiny výrobků.

Praní v horké vodě (normální postup): Materiály např. z bavlny nebo lnu, bílé, vhodné pro vyvařování, prádlo barevné nebo s tiskem. Pro dobrý prací účinek naplňte zcela buben. Předběžně ošetřete zaschlé skvrny.

60°C barevné prádlo (normální postup): Barevné prádlo, které nemůže být práno v horké vodě, např. vyrobené z bavlny, modalu, polyesteru a směrových materiálů.

60°C “Easy care” jemný proces: Snižte množství prádla v bubnu. Buben by měl být naplněn maximálně do poloviny. Předpírku zvolte pouze v případě, že jsou textilie silně znečištěny. Zvolte program bez odstřeďování, nebo odstřeďujte pouze po krátkou dobu, abyste předešli zmačkání prádla.

40°C barevné prádlo (normální postup): Postup praní pro např. textilie tmavších barev vyrobených např. z bavlny, polyesteru, směsových materiálů.

40° C “Easy care” jemný postup: Jemné prádlo, vyrobené např. z modalu, viskózy, syntetických vláken (akrylu, polyesteru a polyamidu). Snižte dávku prádla na polovinu. Předpírku zvolte pouze v případě, že jsou textilie silně znečištěny. Zvolte program bez odstřeďování, nebo odstřeďujte pouze krátkou dobu, abyste předešli zmačkání prádla.

40°C velmi jemný postup (cyklus praní pro vlnu): Pro výrobky např. vyrobené z vlny s možností praní v pračce. Tento cyklus praní zajišťuje údržbu se značně sníženým mechanickým namáháním prádla. Značně snižte množství prádla. Buben by měl být zaplněn maximálně do třetiny.

30°C barevné prádlo (normální postup): Postup praní pro např. textilie tmavších barev vyrobených např. z bavlny, polyesteru, směsových materiálů.
30°C „Easy care“ jemný postup: Buben by měl být naplněn maximálně do poloviny. Zvolte program bez odstřeďování, nebo odstřeďujte pouze krátkou dobu, abyste předešli zmačkání prádla.

30°C velmi jemný postup (cyklus praní pro vlnu): Pro výrobky např. vyrobené z vlny s možností praní v pračce. Tento cyklus praní zajišťuje údržbu se značně sníženým mechanickým namáháním prádla. Značně snižte množství prádla. Buben by měl být zaplněn maximálně do třetiny.

Související: Jak pečovat o nové kousky z bio bavly?