Certifikace Global Recycled Standard

Certifikát Global Recycled Standard
Global Recycled Standard (GRS) je produktová norma pro ověřování a sledování recyklovaných materiálů v konečném produktu. 
Cílem GRS ( Global Recycled Standard) je zvýšit používání recyklovaných materiálů ve výrobcích a omezit nebo odstranit škody způsobené při jejich výrobě.

Norma se uplatňuje na celý dodavatelský řetězec a řeší sledování původu surovin, environmentální zásady, sociální požadavky, chemický obsah a označování produktů.

Zahrnuje také požadavky na zpracování, aby se zabránilo používání potenciálně nebezpečných chemikálií, a ověřuje pozitivní sociální nebo environmentální dopady.

GRS certifikace zahrnuje zpracování, výrobu, balení, označování, obchodování a distribuci všech produktů vyrobených z minimálně 20 % recyklovaného materiálu.

Norma podporuje společnosti, které chtějí ověřit recyklovaný obsah svých produktů a odpovědné sociální, environmentální a chemické postupy při výrobě svých produktů.

Náš dodavatelský řetězec je certifikován různými nezávislými orgány a normami.

Každá z těchto certifikací (GOTS, PETA - Approved VeganFair Wear FoundationOCS 100 - standardOEKO-TEX® STANDARD 100RCS Blended) je důkazem, že usilujeme o budování zdravých environmentálních postupů a většího respektu k lidem i planetě, a to v celém pěstitelském, zpracovatelském i výrobním procesu.