ECONYL® - regenerovaná nylonová příze

Econyl - regenerovaná nylonová příze - materiál obchodu s oblečením z bio bavlny Zdravé tričko.cz

Značka ECONYL® není jen příze, ale představuje nový způsob myšlení, způsob, jak sladit touhu po inovacích s neustálým závazkem společnosti chránit životní prostředí. Regenerační proces ECONYL® přeměňuje to, co bylo odpadem, na nový zdroj s možnostmi využití v módním a nábytkářském průmyslu. Ve skutečnosti se nylonový odpad, jako jsou rybářské sítě, které již nelze použít, nebo zbytky textilní výroby běžně určené k likvidaci, zhodnotí a přemění na novou přízi, která má stejné vlastnosti jako nylon vyrobený z panenské suroviny.

Econyl - regenerovaná nylonová příze z použitých rybářských sítí - materiál obchodu s oblečením z bio bavlny Zdravé tričko.cz

Výroba

K výrobě Econylu jsou odpadní produkty, jako jsou regenerované rybářské sítě, nejprve odvezeny do zařízení pro předběžnou úpravu, kde jsou tříděny a rozdrceny na kousky dostatečně malé, aby mohly být zpracovány procesem ECONYL®. Rozdrcený materiál je poté přemístěn do regeneračního závodu, kde jsou umístěny do obrovských chemických reaktorů, které procesem de a re-polymerace rozkládají složky materiálu a znovu generují polyamid 6. Konečný produkt je poté zpracován do příze.

Ekologie

ECONYL® je skvělí ekologický materiál. Díky používání opuštěných rybářských sítí pomáhá vyčistit moře, kde zapletení do opuštěných sítí každoročně způsobí smrt mnoha tisíců velryb, delfínů a dalších mořských živočichů. Na každých 10 000 tun surovin recyklovaných do Econylu se ušetří 70 000 barelů ropy a ve srovnání s tradičními výrobními metodami se zamezí 57 000 tunám emisí CO2. Přízi ECONYL® lze recyklovat nekonečně, aniž by došlo ke ztrátě kvality, což podporuje vizi udržitelného módního průmyslu.

Udržitelnost

Co přesně dělá přízi ECONYL® tak udržitelnou? Při práci s nylonem ECONYL® se udržitelnost projevuje v různých formách, počínaje inovativním řešením pro omezení odpadu nebo spíše jeho zpracování. Regenerovaný nylon ECONYL® je šetrnější ke klimatu. Opětovné použití nylonu k výrobě udržitelného materiálu snižuje dopad nylonu na globální oteplování o 90 procent ve srovnání s materiálem vyrobeným z ropy. Pokud jde o kvalitu, vlákno ECONYL® není v žádném případě horší než konvenční nylon. Ještě lépe: Příze ECONYL® lze recyklovat a přetvářet - znovu a znovu, aniž by došlo ke ztrátě kvality.

Využití

Jelikož má ECONYL® všechny vlastnosti tradičně vyráběného nylonu 6, má stejně široké spektrum použití. V oděvním průmyslu se ECONYL® používá především v oděvech jako jsou ponožky, plavky, spodní prádlo a sportovní oblečení.

Objevte naše prémiové DÁMSKÉ a PÁNSKÉ ponožky z bio bavlny s příměsí ECONYLU.